Tag : goran bregovic

Во прв ред

Најголемата рок легенда на балканските простори Горан Бреговиќ – роденденски и јубилејно со голем концерт во Скопје (Фото)

Muzika24
Во годината кога се одбележуваат јубилејни 50 години од основањето на легендарните „Бијело дугме“ и...
Балканленд

Вучиќ им додели ордени на Бајага, Бреговиќ и Бора Чорба

Filip
По повод денот на државноста на Република Србија, српскиот претседател Александар Вучиќ одликуваше повеќе поединци...
Музика на кирилица

Васка Јанковска ја пее „Едерлези“ на Бреговиќ во популарниот филм „Борат 2“

Filip
Македонската артистка Васка Јанковска која е долгогодишен соработник на Горан Бреговиќ е дел од новото...