Tag : goran kukic

Фестивали

Кратово подготвено за фестивалот Златни денови Кратово 2023 (Фото)

Muzika24
Фестивалот Златни денови Кратово 2023 е приказна која започнува во 2014-та и од тогаш до...
Музика на кирилица

Јонче Христовски емотивно го растресе Скопје (Видео)

Muzika24
После првиот и вчерашен концерт во градот на конзулите, Битола, вечерва во Скопје се одржа...
Во прв ред

Вечерва бесплатен концерт на Ленче и Горан Кукиќ во Струмица

Filip
Фолк дуото Ленче и Горан Кукиќ заедно со нивниот бенд “Јупитер” вечерва ќе одржат концерт...