Tag : goran miloseski

Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар, продуцент и композитор Горан Милошески стана дедо

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, вчера попладне познатиот македонски музичар, пејач, продуцент и композитор...
Имам нешто да те прашам

Горан Милошески: 2023-та ќе ја паметам по кризата во нашата држава, но и по убавите и големи музички хитови (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е еден од најпознатите македонски музичари, продуценти и создавачи на убава и квалитетна македонска...
Музика на кирилица

Горан Милошески: Ниту еден пејач не ја отпеа “Пушти ме” како што тој знаеше да ја отпее (Фото+Видео)

Muzika24
Познатиот македонски пејач, композитор, продуцент и аранжер Горан Милошески преку емотивна и искрена порака напишана...
Музика на кирилица

Познатиот музичар Горан Милошески секојдневно еден месец со лајф концерти (Фото)

Muzika24
Тој е познат македонски композитор, продуцент, пејач… а од пред неколку години и подготвува млади...
Имам нешто да те прашам

Горан Милошески: Дедо Мраз ми донесе прекрасно семејство (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е познат музичар, композитор, продуцент… одличен пејач кој зад себе има голем број на...
Фестивали

Уметничкиот директор на “Охрид фест” најавува голем музички спектакл и многу новитети

Muzika24
Уметничкиот директор на овогодинешното издание на “Охрид фест – Охридски Трубадури”, познатиот македонски музичар, композитор и...
Музика на кирилица

Горан Милошоски: Однапред знам кој ќе победи на “МелФест талент шоу: Ѕвезда број 1”

Muzika24
Познатиот македонски композитор, продуцент и музичар Горан Милошески ексклузивно за музичкиот портал Музика24 вели дека...
Музика на кирилица

Горан Милошески: 30-от јубилеј ќе го прославам со голем концерт во Скопје (Видео)

Muzika24
Неодамна во скопскиот ресторан “Кеј” во непосредна близина на Веро Центарот, се одржа долго најавуваната...
Музика на кирилица

Горан Милошески со голема промоција на видео спот за “Очи зелено сини” (Фото + Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач, композитор и продуцент Горан Милошески на овогодинешното издание на “Охрид фест”...