Tag : goran papaz

Covers

Саксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва небото“ (Аудио)

Muzika24
Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз кој е познат по многубројните композиции кои се авторски, и...
Премиера

24 Промо: Горан Наумовски и Горан Папаз – “Твој засекогаш” (Видео)

Muzika24
Македонскиот поп пејач Горан Наумовски заедно со Горан Папаз неодамна ја промовираа нивната заедничка најнова...
Covers

24 Covers: Петар Маркоски квартет и Горан Папаз – “Dream a little dream” (Fabian Andre)

Muzika24
Петар Марковски квартет и саксофонистот Горан Папаз го промовираа видеото за нивниот најнов музички проект...
Музика на кирилица

Тони Зен во интересна комбинација со саксофонистот Горан Папаз (Аудио)

Muzika24
Популарниот македонски рапер Тони Зен и познатиот саксофонист Горан Папаз деновиве во македонскиот етер пуштија...