Tag : gosti

Во прв ред

Со емотивен и одлично организиран концерт, Лени Партикова ја најавува својата концертна турнеја (Фото+Видео)

Muzika24
После навистина долго време, македонска музичка ѕвезда одржа концерт за кој се бараше и карта...
Во прв ред

Под мотото „Корените македонски да не се заборават“ Лени Партикова го најавува својот голем солистички концерт (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска пејачка Лени Партикова на 30-ти март во...
Фестивали

Фестивал на современа македонска поп музика – „Поп Култура“, наскоро и на винил издание

Muzika24
Оваа сабота, на 17-ти февруари, со почеток во 20:30 часот во едукативниот културен центар „Лабораториум”...
Во прв ред

Оркестарот на КУД „Далмација” гости за Божиќниот концерт на Хрватскиот културен центар во Битола (Фото)

Muzika24
Во Културно информативниот центар Битола, Македонско-хрватското друштво и Хрватскиот културен центар “Марко Марулиќ”, организираше Божиќен...
Музика на кирилица

Познатата фолк пејачка Анета Молика заедно со сопругот Џими заминаа од Македонија?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска фолк пејачка Анета Мицевска попозната како Анета...
Фестивали

Ексклузивно: “Охрид фест” годинава на 11-ти и 12-ти септември на сцената на “Долни Сарај” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, и оваа, почетокот на месец септември е резервиран за еден од...