Tag : gostivar

Во прв ред

Празнични концерти на ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ и Влатко Стефановски трио во Гостивар

Muzika24
Одбележувањето на 8ми септември Денот на независноста во Гостивар започна со концертите на Градското културно-уметничко...
Во прв ред

Музичарите се обединија на првиот мултиетнички “Gostivar Future Music Festival” (Фото)

Muzika24
Како што веќе пишувавме, вечерва на градскиот плоштад во Гостивар се одржува првиот мултиетнички музички...