Tag : gostuvanje

Музика на кирилица

Дамјан Стоименовски настапи на фестивалот во Маглај, каде што својата кариера ја започнаа Северина и Лепа Брена (Фото)

Muzika24
На 8 и 9 Септември се одржа меѓународниот фестивал „Студентско лето“ во Маглај. На двете...
Културо

Македонска филхармонија ќе гостува во Подгорица и во Дубровник (Фото)

Muzika24
Оркестарот на Македонската филхармонија следната недела ќе гостува во Подгорица (4-ти јули) и во Дубровник...
Културо

Поради смртта на Тасовац се откажува гостување на Белградската филхармонија

Filip
Како што известуваат од Македонската филхармонија, гостувањето на Белградска филхармонија во Скопје, на 9-ти октомври...
Музика на кирилица

Потсетување: Легендата Џамбазов го извади македонското знаме во бугарското шоу на Слави Трифунов и ја запеаа „Хотел Македонија“

Muzika24
Кога ќе се спомне името Игор Џамбазов, никој во Македнија не останува рамнодушен. Но, овој...
Музика на кирилица

На гостување во Албанија, Тамара Ангеловска ја отпеа Тошевата “Тајно моја” (Видео)

Muzika24
Младата и надежна македонска пејачка која пред речиси два месеци ја промовираше својата втора песна со...