Tag : grad skopje

Во прв ред

Градот Скопје со богата новогодишно-забавна музичка програма на Плоштадот „Македонија”за сите генерации (Фото)

Muzika24
Во екот на предновогодишните настани и случувања, „Комора на музичка индустрија”, во соработка со Град...
Во прв ред

Предновогодишен концерт на Градски дувачки оркестар во МКЦ

Muzika24
Градскиот дувачки оркестар традиционално го приредува бесплатниот предновогодишен концерт, кој ќе се одржи во Младинскиот...
Во прв ред

Вечерва на „Скопско лето“ Васил Хаџиманов трио со концерт насловен “Melody Rhymes“ (Фото)

Muzika24
Во рамки на фестивалот „Скопско лето“, вечерва со почеток во 21 часот во Куршумли Ан...
Музика на кирилица

Шилегов ги повика Шеќеринска, Петров и Макрадули да учествуваат во #ЛокаленМузичкиПредизвик

Filip
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, сподели вчера на социјалните мрежи дека од Тони Зен...
Културо

Дирекцијата за култура и уметност реагира на резултатите од конкурсот на Министерството за култура

Muzika24
Дирекцијата за култура и уметност на град Скопје го изразува своето огромно разочарување од третманот...
Во прв ред

По трет пат Дирекцијата за култура и уметност на Скопје ги организира “Денови на европско Скопје”

Muzika24
По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје по...