Tag : gradonacalnik

Фестивали

Градоначалникот Иван Јорданов заедно со Пајак и Лара официјално го креваат фестивалското знаме за старт на 38-то макфестовско издание

Muzika24
Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов и минатогодишните учесници, Пајак и Лара ќе го кренат...
Фестивали

Исполнет со квалитетна македонска музика и музички ѕвезди традиционално и годинава „Макфест“ во средината на месец октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ – Штип, денес, 12-ти октомври со почеток во 12 часот...
Музика на кирилица

Скандал на “Гроздобер”: Додека Иноватива на Слаткар ги третираше новинарите како терористи, Брена си го отпеа своето (Фото)

Muzika24
Со лоша завршница и крајно скандалозно однесување спрема новинарите од страна на ангажираната агенција за...
Фестивали

„Гроздоберко“ низ центарот на Кавадарци за време на „Тиквешки гроздобер“

Muzika24
Туристичкиот воз „Гроздоберко“ денеска вози по улицата „Илинденска“ низ центарот на Кавадарци, за време на...
Фестивали

После 18 години традиција, „Пивофест“ заминува во историјата

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, од 1-ви па се до 3-ти септември во градот...
Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...
Фестивали

Пукна тиквата! Голема и силна шлаканица за Општина Прилеп – “скриениот” организатор го одложи “Пивофест” (Фото)

Muzika24
И покрај доделената локација за одржување и одредена сума од 4 милиони денари од страна...
Во прв ред

Во четврток во Кисела Вода: Роденденски концерт на „Нокаут“ по повод 68 години Општина Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Општина Кисела Вода во четврток ќе го одбележи својот 68 роденден, а по тој повод...
Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Во прв ред

Општина Кисела Вода ги крена стандардите и покажа како треба да се организира Културно лето. Испишана историја – досега преку 50.000 илјади посетители на Културното лето 2023 (Фото)

Muzika24
После првата и втората вечер на Културното лето во Општина Кисела Вода кои беа наменети...