Tag : gradot pod isarot

Фестивали

Нови музички имиња, нови музички хитови – во ново руво со спој на младоста и искуството заврши 38-то издание на „Макфест“ (Фото+Видео)

Muzika24
Со кревање на фестивалско макфестовско знаме, на 20-ти октомври официјално и стартуваше овогодинешното 38-мо издание...
Во прв ред

На 23-ти и 24-ти септември на голема врата се враќа манифестацијата “Штипска пастрмајлија”

Muzika24
Како и се во Македонија, така и оваа препознатлива музичко-забавна манифестација после пауза од две...
Балканленд

Макфест 2014: Познати финалистите за големото финале (Фото)

Muzika24
Со мотото “Слушајте македонска музика”, заврши првата полуфинална вечер од 29-то издание на Фестивалот за...
Балканленд

Макфест 2014: Со кревање на знамето стартува музичкото дружење (Фото)

Muzika24
По повод започнување на 29-то издание на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест”, денес во градот...
Музика на кирилица

Празник за Штип – Анализа на Фестивалот за забавни мелодии “Макфест 2012” (Фото)

Muzika24
Помина можеби и најголемиот музички настан во Штип, градот под Исарот. Се одржа 27-то издание...