Tag : gradski park

Музика на кирилица

На роденденот на Влатко ќе биде промовиран албум со негови необјавени песни (Фото)

Filip
На денот кога Влатко Илиевски ќе го прославеше својот 37-ми роденден, 2-ри јули 2022 година,...
Културо

„Лудориите на Чаплин“ – Македонската филхармонија на отворено во Градскиот парк (Фото)

Muzika24
Овој петок, со почеток во 21 часот, во Градскиот парк ќе се одржи традиционалниот концерт...
Во прв ред

Концерт на Македонска филхармонија и „Архангел“ во Градски парк

Filip
На 26-ти јули (понеделник) се најавува новото издание на „Филхармонија на отворено“ во Градскиот парк...
Музика на кирилица

ИВАП организира јавна дебата за предизвиците во ивент индустријата

Filip
Асоцијацијата на ивент идустријата – ИВАП организира јавна дебата на 14-ти септември понеделник, со почеток...