Tag : gradski plostad

Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар Горан Милошески со интересна композиција ќе настапи на престојниот “Тумба Фест” (Фото)

Muzika24
На 24-ти овој месец, или само за неколку дена, во Куманово на Градскиот плоштад ќе...
Во прв ред

Утре вечер во градскиот плоштад во Кочани – голем велигденски концерт во живо (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, утре 16-ти април ден Велигден, во градскиот парк во...
Во прв ред

Дегустации и музичка програма за Свети Трифун во Неготино (Фото)

Filip
Општина Неготино традиционално го одбележува празникот на Свети Трифун – заштитник на лозарите. По тој...
Во прв ред

Богата програма на годинашниот Новогодишен базар во Крива Паланка

Filip
Музички концерти, жонглери, кловнови, настапи на популарни детски изведувачи, новогодишна кочија и свечено пристигнување на...
Во прв ред

Бесплатен концерт на „Владимир Четкер секстет“ за 11-ти октомври во Охрид

Filip
По повод државниот празник 11-ти октомври, Ден на македонското востание, на градскиот плоштад во Охрид...