Tag : gradski stadion

Во прв ред

Летово голем концерт на Дино Мерлин во Охрид

Muzika24
После совршениот и незаборавен скопски концерт во “Борис Трајковски”, одличниот настап на минатогодишниот “Пивофест”, македонската...
Во прв ред

Пуштени дополнителни билети за 5 часовното шоу на Цеца во Несебар

Muzika24
Се очекува мега спектакуларниот концерт на Светлана Цеца Ражњатовиќ да биде едно од најпосетуваните летни...
Балканленд

Цеца и во новата сезона дел од жирито на музичкото реално тв шоу “Пинкови ѕвезди”

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, а за радост на сите фанови на...
Во прв ред

И оваа година најдобрите фолк изведувачи на фолк фестивалот “Спасовден” (Фото)

Muzika24
Традиционално по трети пат годинава ќе се одржи фолк фестивалот “Спасовден”, фестивал на народни препеани...