Tag : grcija

Во прв ред

Женскиот електричен музички квартет „Фортисимо“ од Грција гостува во Битола

Filip
Културниот и информативен центар – Битола во соработка со Амбасадата на Република Грција во Скопје...
Музика на кирилица

Скопскиот бенд “Funk Shui” настапи на “Athens Music Week” (Видео)

Filip
Ексклузивците на Авалон продукција, скопскиот бенд “Funk Shui”, пред неколку дена имаа свој настап во...
Музика на кирилица

Елена Велевска разочарана од Грција, се враќа во својот Охрид

Muzika24
Како што пишува дневното списание Вест, фолк пејачката Елена Велевска која заминала на одмор во...