Tag : grupa

Балканленд

„Бомбај Штампа“ со анимиран спот за „Удари ме нечим“ (Видео)

Filip
Култниот поп-рок состав од БиХ, „Бомбај Штампа“, го промовираа спотот за последниот сингл „Удари ме нечим“...
Фестивали

Со концерт на „Архангел“ ќе се отвори 22-то издание на „Таксират“

Filip
Највлијателнатa фигурa во културниот живот на нашите простори, со уметничко влијание поголемо од било која...
Во прв ред

Kонцертна промоција на албумот на младата група “Lincoln Letter” во МКЦ (Фото+Видео)

Filip
Ви најавуваме концертната промоција на албумот насловен “Bedtime Stories” на младата група Lincoln Letter. Концертот...