Tag : gurologija

Во прв ред

Најгледаниот стенд-ап проект на Балканот “Ѓурологија” доаѓа во Скопје

Muzika24
Авалон Продукција со задоволство ви го најавува новиот проект од областа на entertaiment-от- авторскиот хит...
Во прв ред

Македонската премиера на “Ѓурологија” на нова локација

Muzika24
Поради големиот интерес за несекојдневната монодрама “Ѓурологија” и ограничениот капацитет на првично најавениот простор (кино...
Во прв ред

Бранко Ѓуриќ-Ѓуро со своето анти-стенд-ап шоу доаѓа во Скопје

Muzika24
Новиот авторски хит “Ѓурологија” на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов...