Tag : halid beslic

Балканленд

Халид Бешлиќ: „Жена ми имаше тумор и затоа не можевме да имаме уште деца“

Muzika24
Неодамна познатиот балкански фолк пејач Халид Бешлиќ сподели неколку детали од приватниот живот, кој што...
Фестивали

Ексклузивно: Лепа Брена, Халид Бешлиќ, Хурикејн на „Тиквешки гроздобер 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на овогодинешното издание на „Тиквешки гроздобер“ кое ќе се...