Tag : haris dzinovic

Балканленд

Неофицијално: Северина, Харис Џиновиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју… дел од “Пивофест 2017” (Фото)

Muzika24
Како што неофицијално дознава Специјализираниот македонски и единствен музички портал во Македонија Музика24, на овогодинешното...
Во прв ред

Голем концерт на Весна Змијанац, Харис Џиновиќ и Хари Мата Хари во Скопје

Muzika24
По мирниот период кога ништо не се случуваше, конечно Македонија ја зафати концертна треска. По...
Во прв ред

Лепа Брена и Харис Џиновиќ на плоштад во Охрид за Нова Година?

Muzika24
Охрид преговара со Лепа Брена и Харис Џиновиќ да настапат на плоштадот во Охрид за...
Во прв ред

Метрополис арената на 21-ви декември ќе биде епицентар на најдобрата забава

Muzika24
Кога започнува да владее предновогодишната атмосфера просто може да се избира каде и на каква...