Tag : HERAKLEA

Во прв ред

64 денови културна програма: „Мизар“ и „Меморија“ со концерти на „Бит Фест“

Filip
Битолското културно лето, започнува вечерва со концерт на Каролина Гочева во Хераклеја и ќе трае...
Во прв ред

Антички и Хераклеа претесни за обожавателите на „Бајага и Инструктори“ (Фото)

Filip
Претходните две вечери, во организација на Авалон продукција во Античкиот театар – Охрид и битолска...
Фестивали

Музичко-актерски перформанс „Патеки“ во Хераклеа (Галерија)

Filip
Со музичко-актерскиот перформанс „Патеки“ во режија на Јован Ристовски започна овогодинешното издание на Фестивалот на музика...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Венко Серафимов (Фото)

Filip
Продолжува серијата интервјуа со македонски артисти во месецот на македонската независност. Денес го објавуваме ексклузивното...
Во прв ред

Вечер за паметење со “Нокаут” и пријателите (Фото+Видео)

Filip
Битола го прослави Денот на независноста со македонска музика. После 3 години од последниот концерт...