Tag : here i stand

Музика на кирилица

Васил Гарванлиев по низата обвинувања: Тоа беше организиран криминален напад

muzika 24
Во интервју за порталот „Eurovisionworld“ овогодинешниот претставник на Македонија, Васил Гарванлиев, зборува за тоа колку...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев: Нема бугарско знаме во видеото, се работи за дело инспирирано од Исус

Muzika24
Вчера на МРТ1 беше промовирана нашата евровизиска песна и видео записот за истата. Станува збор...
Музика на кирилица

Зоки Фаци “улови” бугарско знаме во спотот на македонската евровизиска песна

Muzika24
Естрадниот новинар и ТВ водител Зоран Василевски познат во јавноста како Зоки Фаци важи за...
Музика на кирилица

Васил со песната „Here I stand“ ќе не претставува на Евровизија 2021 (Фото)

Filip
„Here I stand“ е насловот на евровизиската песна со којашто македонскиот претставник Васил Гарванлиев ќе...