Tag : hit pesna

Балканленд

После 25 години авторот на хитот „Боље бити пијан него стар“ најде грешка во текстот (Видео)

Muzika24
Фронтменот на групата „Плави оркестар“, Саша Лошиќ, проговори за еден од неговите најголеми хитови, песната...
Балканленд

Српскиот фолк пејач Кеба побрза и ја преработи хит песната “Васко жабата”, како звучи неговата верзија?! (Видео)

Muzika24
Денес на музичката сцена апсолутно ништо не би не изненадило. Познатиот српски фолк пејач Драган...
Covers

Фолк пејачката Елена Јовческа сними кавер верзија за хит песна од Драган Вучиќ (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, неодамна нашата позната македонска фолк пејачка Елена Јовческа сними...
Премиера

“Намазана” – втора хит песна на Сузана Гавазова наменета за балканскиот музички пазар (Видео)

Muzika24
После првата песна “Хало” која се покажа како вистински погодок, Сузана Гавазова продолжува со походот...
Covers

Гитаристот Дамјан Пејчиноски сними видео за песна од новиот албум на Каролина (Видео)

Muzika24
Познатиот и популарен македонски музичар и гитарист Дамјан Пејчиноски неодамна за време на посетата во...