Tag : hit records

Балканленд

После 30 години излезе новиот албум на ИТД бендот насловен „Orao nikad ne leti u jatu” (Фото+Видео)

Muzika24
ИТД бендот кој жареше и палеше во текот на осумдесетите години со песните: „Соња”, „Лагано...
Музика на кирилица

Во Нова Градишка и Загреб ќе се одбележи годишнината од смртта на Тоше (Фото)

Filip
Во сабота, 16-ти октомври, се навршуваат четиринаесет долги години од смртта на Тоше Проески. Хрватската...