Tag : hit

Балканленд

Бане Крстиќ (Гарави сокак) откри како ја создал хит песната „Кој те има, тој те нема“ (Видео)

Muzika24
Неодамна во телевизиска емисија познатиот Бане Крстиќ (Гарави сокак) откри како ја создал и напишал...
Covers

Саксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва небото“ (Аудио)

Muzika24
Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз кој е познат по многубројните композиции кои се авторски, и...
Музика на кирилица

Никола Зацески сними преработка на безвременската „Лихнида” (Видео)

Filip
Никола Зацески го промовираше првиот сингл од новиот проект, преработка на безвременската „Лихнида” на Ефто Пупиновски.  „Длабоко од моето срце и душа произлезе инспирацијата за овој проект, а особено ми е драгоцен, бидејќи и јас ќе дадам мал допринос во збогатувањето  на нашиот мозаик на македонски песни, кои треба вечно да бидат препејувани и слушани од сите наши нови генерации. Се надевам ќе уживате во нашата магична бајка“, вели Зацески....
Музика на кирилица

Пепа Димитрова: Поминете го Велигден со саканите, негувајте го своето, слушајте македонска музика! (Фото+Видео)

Muzika24
Во пресрет на Велигденските празнувања, да се потсетиме на една не толку нова, ама одлична...
Балканленд

Нов хит на Аца Лукас: пејачот ја претстави песната „Мама“, а многумина велат дека ова е неговата нова „Лична карта“

muzika 24
Овој пат, зад неговото бело пијано, Лукас направи песна која чека да го заземе своето...
Балканленд

Ја отпеа „Није мене душо убило“, а потоа несреќа му ја сопре кариерата (Фото+Видео)

Filip
Познатиот хит од деведесеттите години „Није мене душо убило“ испеана од Горан Димитријадис – Дима,...