Tag : hitovi

Имам нешто да те прашам

Милица Кузмановска: Се радувам на секоја Нова година, со надежи и желби за се најубаво (Фото+Видео)

Muzika24
Велат дека таа е препознатлива по кристално чистата и специфична боја на гласот при нејзината...
Имам нешто да те прашам

Христијан Настевски-Пајак: Секогаш ќе се радуваме на магијата која што ни ја носи Новата година (Фото+Видео)

Muzika24
Роден е во Охрид на 10-ти јануари во 2001-та година. Јарец е во хороскоп и...
Музика на кирилица

Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески (Фото+Видео)

Muzika24
Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години...
Музика на кирилица

Лара Иванова за “Жешко столче”: Правете го тоа што го сакате и бидете упорни (Фото+Видео)

Muzika24
Во најновото издание на YouTube емисијата “Жешко столче”, чии автор и водител е младиот Никола...
Балканленд

Некогаш ултрапопуларната бугарска пејачката Гергана денес работи во голем ланец на супермаркети (Фото+Видео)

Muzika24
Очигледно недостатокот на музички настапи се покажа како фатален за иднината на некогаш ултрапопуларната бугарска...
Музика на кирилица

Уникатно добредојде: Моторџии ги пречекаа „Дивље јагоде“ во Битола (Видео)

Filip
Култниот босански хард рок состав „Дивље јагоде“, доцна синоќа пристигна во Битола за денешниот концерт...