Tag : holandija

Имам нешто да те прашам

Верица Пандиловска: Новогодишниот период е време за подготовка за нови предизвици и за збогатување со нови искуства (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски поп пејачки. Има отпеано голем број на хитови, кои...
Фестивали

Утре се одржува алтернативното евровизиско шоу: “Eurovision: Europe shine a light”!

Filip
По конечното откажување на 65-то издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија...
Фестивали

Македонија го потврди учеството на “Евровизија 2020”

Filip
Македонската радио телевизија (МРТ) го потврди учеството на Изборот за песна на Евровизија во 2020...