Tag : hor

Во прв ред

Со хорот „Хармосини“ во Македонската филхармонија „Мизар“ ќе одржи концерт на 12-ти мај (Фото)

Muzika24
Култниот македонски рок бенд „Мизар“ ќе одржи концерт во Македонската филхармонијата на 12-ти мај, со...
Фестивали

Во Битола се одржа фестивал на византиско пеење и музика (Галерија)

Filip
Вчера вечер во храмот „Рождество на Пресвета Богородица“ во Битола, со благослов на Неговото Високопреосвештенство...
Музика на кирилица

Ексклузивно: Тања Царовска сними песна со Крис Боти “Севдах” (Аудио)

Muzika24
Дали се сеќавате на нашата некогаш многу позната македонска поп пеачка Тања Царовска? Девојката која...