Tag : hristijan nasteski

Музика на кирилица

Пајак и МС Стојан на 5-ти февруари ќе го промовираат новиот балкански хит “Мала моја„

Muzika24
Христијан Настески во јавноста познат како Пајак е талентирано момче кое ни доаѓа од убавиот...
Музика на кирилица

Песната „Bella“ надмина над 10 милиони прегледи на YouTube, Пајак и Лара презадоволни (Видео)

Muzika24
На минатогодишното издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, младите и атрактивни Христијан Настески-Пајак и...
Музика на кирилица

Ѕирнете позади сцената – ексклузивно како се снимаше македонската “Habibi” (Фото+Видео)

Muzika24
Пред само три месеци на макфестовската сцена беше промовиран сега веќе регионалниот хит “Bella” во...
Имам нешто да те прашам

Христијан Настевски-Пајак: Секогаш ќе се радуваме на магијата која што ни ја носи Новата година (Фото+Видео)

Muzika24
Роден е во Охрид на 10-ти јануари во 2001-та година. Јарец е во хороскоп и...
Премиера

Само што се појави на сцената, а веќе руши рекорди – “Пајак” со нова песна (Фото+Видео)

Muzika24
Одкако влезе под капата на “Урбан Рекордс” продукција, младиот и талентиран Пајак непрекинато работи на...