Tag : hrvatska pejacka

Балканленд

Јелена Розга открива: Не можам да се здебелам ниту половина килограм

Muzika24
Хрватската пејачка Јелена Розга неодамна се пофали со најновиот музички проект. Таа во емисијата на...
Балканленд

Позната Хрватска пејачка доби син во петата деценија, името на наследникот се уште енигма

Muzika24
Хрватската пејачка Маја Шупут и нејзиниот сопруг Ненад Татаринов, на 17-ти март, го добија своето...