Tag : humanost

Музика на кирилица

Тажна вест: Почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова

Muzika24
Утрово тажна вест ја разбуди македонската јавност. Почина Есма Реџепова – еден од најголемите музички...
Во прв ред

Вечерва во чест на Блажена Мајка Тереза, Дуке Бојаџиев ќе биде награден со статуетка за хуманост

Muzika24
Во спомен на Блажена Мајка Тереза на денот на упокојувањето на големата хуманистка и нобеловка за...