Tag : igor durlovski

Музика на кирилица

Оперскиот пејач Игор Дурловски си даде оставка од функцијата пратеник

Filip
Оперскиот пејач Игор Дурловски кој на последните парламентарни избори ја предводеше кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ...
Имам нешто да те прашам

Игор Дурловски: Секој од нас има моќ да биде креатор на сопствената среќа (Фото+Видео)

Muzika24
Новогодишно интервју со познатиот оперски пејач Игор Дурловски. Сопруг е на оперската певица Ана Дурловска...
Музика на кирилица

Погледнете: Кои познати македонски оперски пејачи ја отпејаа “О, Јано, Јано” (Видео)

Muzika24
Многу често имаме прилика да слушнаме некоја одлична изведба на македонска народна песна. Најчесто тоа...