Tag : igran film

Балканленд

Погледнете го трејлерот за филмот посветен на српскиот фолк пејач Џеј Рамадановски – „Недеља“

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24.мк, конечно, првиот трејлер за долго очекуваниот игран филм кој...
World Music

Објавен првиот трејлер од филмот за Елвис: Остин Батлер го глуми кралот на рокенролот (Видео)

Filip
Објавен е нов трејлер за долгоочекуваниот филм на Баз Лурман наречен „Елвис“, со Остин Батлер...
World Music

Наскоро филм за Боб Марли: Познато е кој ќе го глуми легендарниот музичар

Filip
Филмската продукција „Парамаунт“ подготвува филм за легендата на светската реге музика Боб Марли, а веќе...
Музика на кирилица

Новата песна на Слаткаристика soundtrack на бугарскиот игран филм “Привличане” (Видео)

Muzika24
Македонскиот хип-хоп артист Слаткаристика кој продолжува агресивно да го освојува Бугарскиот музички пазар, деновиве го...