Tag : imam nesto da te prasam

Имам нешто да те прашам

„Компас бенд“: Љубовта и емоцијата која ја носи „Дјевушка“ излезе во прв план (Фото+Видео)

Muzika24
За нив велат дека тие се „мајстори“ на својот занает. Едни се од најдобрите кога...
Имам нешто да те прашам

Тијана Дапчевиќ: Во Новата година живејте го моментот сега, бидејќи вчера веќе не постои (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски музички имиња која што живее и работи во соседна...
Имам нешто да те прашам

Игор Џамбазов: 2024-та година му ја посветувам на моето здравје, оти без него се е бесмислено (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е единствениот и најпознатиот шоумен во Македонија. Во годините наназад нема настан, концерт или...
Имам нешто да те прашам

Таско: Не заборавајте што сте си ветиле дека ќе почнете да правите од 1-ви јануар (Фото+Видео)

Muzika24
2023-та година за него е една од најуспешните во животот. Се ожени, стана татко и...
Имам нешто да те прашам

Кики Рахимовски: Самиот факт дека семејството е заедно, тоа е најголемиот подарок (Фото+Видео)

Muzika24
Неколку дена пред дочекот на Новата година од страна на нашите соработници и пријатели Кроација...
Имам нешто да те прашам

Верица Пандиловска: Новогодишниот период е време за подготовка за нови предизвици и за збогатување со нови искуства (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски поп пејачки. Има отпеано голем број на хитови, кои...
Имам нешто да те прашам

Филарри: Музиката е уметност преку која најлесно се пребродуваат тешките емоции и најбрзо може да ве префрли од пеколот до рајот (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е младо и симпатично момче. Има само 23 години и е вага во хороскоп....
Имам нешто да те прашам

Росана Сариќ Тодоровска: До сега требаше да научиме да не ги повторуваме грешките од минатото (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од оние ретките кои во својата музичка кариера го имаат испеано можеби...
Имам нешто да те прашам

Сузана Гавазова: Од Дедо Мраз сакам барем на еден ден да бидам на местото на Beyonce (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски фолк пејачки. Го има отпеано можеби и најголемиот хит...
Имам нешто да те прашам

Алекса Жикиќ IDJ Show: Од Дедо Мраз сакам уште еден хит од Дарко Димитров (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е интересен, млад и енергичен. Македонската и балканска публика го запозна неодамна на популарното...