Tag : instrumentalna muzika

Балканленд

Клавијатуристот Владо Подани сними албум „Црно-бијело дугме“ со хитовите на Бреговиќ

Muzika24
Познатиот композитор и пијанист Владо Подани неодамна го објави албумот „Црно-бијело дугме“. Станува збор за...
Премиера

24 Промо: Благојче Трајковски и Андријана Јаневска – „Трепет“ (Видео)

Filip
Кларинетистот Благојче Трајковски ја промовира песната „Трепет“, која ја направи во соработка со пејачката и...
Во прв ред

Со концерт во Куршумли Ан Влатко Стефановски прославува 40 години музичка кариера

Muzika24
На 19-ти овој месец познатиот македонски витруоз Влатко Стефановски и еден од најкреативни музички уметници...