Tag : interfest

Во прв ред

Казухиро Котецу ќе пее македонски народни песни на концерт во Битола (Видео)

Filip
Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу по 10 години пауза ќе одржи концерт во Македонија. Тој...
Фестивали

Концерт на Камерниот оркестар на Битола за затворањето на „Интерфест“

Filip
Камерниот оркестар на Битола вечерва ќе настапи на затворањето на фестивалот „Интерфест“ – Битола. Концертот...
Културо

Во Битола почнува 30-то јубилејно издание на “Интерфест”

Muzika24
Вечерва во Битола почнува 30-то јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на класична музика “Интерфест”, годинава...
Фестивали

Со операта „Севилскиот берберин“ започна „Интерфест“ – Битола (Фото)

Filip
Вчера вечер со операта „Севилскиот берберин“ во изведба на солисти, оркестарот и машкиот хор на...
Фестивали

Со операта „Севилскиот берберин“ на 2-ри октомври почнува „Интерфест“ – Битола

Filip
Со операта „Севилскиот берберин“ на 2-ри октомври започнува 29-тото издание на интернационалниот фестивал на класичната...
Културо

Во Битола почнува фестивалот на класична музика “Интерфест“

Filip
Битола, градот на клавирите од 2-ри до 11-ти октомври ќе биде домаќин на 28-то издание...