Tag : internacionalen festival na klasicna muzika

Во прв ред

Казухиро Котецу ќе пее македонски народни песни на концерт во Битола (Видео)

Filip
Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу по 10 години пауза ќе одржи концерт во Македонија. Тој...
Културо

Во Битола почнува 30-то јубилејно издание на “Интерфест”

Muzika24
Вечерва во Битола почнува 30-то јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на класична музика “Интерфест”, годинава...