Tag : internacionalen festival

Фестивали

„Охрид фест-Охридски трубадури“ од 9-11 септември, ова се условите за учество

Muzika24
Интернационалниот фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 28 пат распишува конкурс за нови композиции, што...
Културо

Во Битола почнува фестивалот на класична музика “Интерфест“

Filip
Битола, градот на клавирите од 2-ри до 11-ти октомври ќе биде домаќин на 28-то издание...
Имам нешто да те прашам

24 Интервју – Илија Гојовиќ: Македонија претставува мојот втор дом

Muzika24
Пред речиси половина месец во нашата метропола, во Скопје во Домот на АРМ се оддржа...
Имам нешто да те прашам

Илија Гојовиќ – Црногорскиот донжуан со уметнички и музички ракопис

Muzika24
Пред неполн месец во Скопје се одржа 19-то издание на интернационалниот музички фестивал “Еврофест”, каде...