Tag : intervju

Музика на кирилица

Додека го подготвува својот најнов албум, Влатко стефановски пишува и мемоари (Видео)

Muzika24
Легендарниот македонски гитарист и композитор Влатко Стефановски, во интервју за емисијата „U svom filmu“ на...
Имам нешто да те прашам

Дедо Мраз: Среќата е во малите нешта, а тие мали нешта го прават секој човек да се радува на тоа (Фото+Видео)

Muzika24
Во овогодинешниот новогодишен серијал на интервјуа, ексклузивно и само за сите најмали и најмлади, Музика24...
Балканленд

Марија Шерифовиќ отворено признава: Баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман – мразам поделби

Muzika24
Во најавата на емисијата „Пусти бриго“, која се емитува на телевизија Курир, Марија Шерифовиќ проговори...
Балканленд

Теа Таировиќ за Бекстејџ: Само јас знам низ какви работи поминав додека да го објавам новиот албум (Видео)

Muzika24
Младата пејачка Теа Таировиќ минатата година го издаде албумот “Балканија” кој се уште е актуелен....
Балканленд

Сара Јо: „Сфатив дека морам да бидам и јасна и гласна не само во песните, туку и на социјалните мрежи“ (Видео)

muzika 24
Талентираната Сара Јовановиќ ја запознавме уште во 2012 година како една од натпреварувачките на музичката...
Музика на кирилица

Young Dadi: Во следните песни ќе ви кажам што ми се случува и ќе зборувам за менталното здравје (Видео)

Muzika24
Младата македонска ѕвезда Young Dadi, препознатлив по уникатниот стил го објави своето ново парче “Дваесет”,...
Магазин

Ацо Пејовиќ: Популарноста не ми значи кога го немам татко ми, би ја заменил сета слава за да можам да го вратам него (Видео)

Muzika24
Ако се земе предвид колку пати досега сме ги слушнале неговите тактови, со право можеме...