Tag : intervju

Имам нешто да те прашам

Ексклузивно: Битолската група “Паркети” оди во приказните, тие по Нова година се распаѓаат?!

Muzika24
Деновиве имавме гласини околу понатамошното постоење на битолската позната панк група “Паркети”. И бидејќи секогаш...
Имам нешто да те прашам

Александра Бучевац: Сакам Новата година да ја поминам на плажа, во костим за капење

Muzika24
Веројатно се сеќавате на убавата девојка од Подгорица која на минатогодишниот “Макфест” настапи во дует...
Имам нешто да те прашам

Се ближи “крајот на светот”, како познатите македонски јавни личности ќе го поминат “последниот” ден

Muzika24
Веќе сите медиуми со месеци и месеци не опркужуваат и речиси секојдневно не замараат со...
Имам нешто да те прашам

Зоран Илиев: Новата година ќе ја дочекам со моите најблиски (Фото)

Muzika24
Зоран Илиев е ексклузивецот на М2, кој на пошироката јавност ги освои симпатиите со песната...
Имам нешто да те прашам

Игор Митровиќ: Домашното украсување ми е еден од омилените делови

Muzika24
Игор Митровиќ кој е добро познат на нашата јавност ни откри дека како мал нестрпливо...
Имам нешто да те прашам

Рената Кралевска: Верувам во чудата кои ги носат новогодишните празници

Muzika24
Рената официјално ја запознавме на “Макфест” во 2009-та година кога настапи со песната “Не го...
Имам нешто да те прашам

Кико Димитиревски: Ми беше јасно уште од мал како стигнуваат подароците во чорапот

Muzika24
Кико Димитриевски познат по хитовите “Волшебна кочија”, “Сезаме”, “Без љубов неа ја допирам” и други,...
Имам нешто да те прашам

Ангелина Стојаноска: Обожавам да добивам подароци, но уште повеќе сакам кога подарувам!

Muzika24
Музика24: Како се чувствуваш секогаш кога се наближува Новата година, дали можеби како некое мало...