Tag : intervjua

Имам нешто да те прашам

Христијан Настевски-Пајак: Секогаш ќе се радуваме на магијата која што ни ја носи Новата година (Фото+Видео)

Muzika24
Роден е во Охрид на 10-ти јануари во 2001-та година. Јарец е во хороскоп и...
Премиера

Музика во книга: Вистински бисер за сите музички сладокусци од новинарот Ненад Георгивски (Фото)

Filip
Поминаа времињата од шеесеттите и седумдесеттите години од минатиот век кога музиката беше најважното нешто на...
24 Ексклузивно

Огнен Јанески: Времето си го поминувам со блиското друштво, драги луѓе, книгите, музиката и убавата фотографија (Фото)

Muzika24
Доколку се прашувате каде е и што прави, Огнен Јанески кој е еден од уредниците...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Александра Михова – Секој заслужува место на музичката естрада

Muzika24
Во спонтаниот разговор кој го имавме со шармантната пејачка и вокал на дуото “No limit”...
Во прв ред

Специјализираниот македонски музички портал Музика24 прославува 3 години

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24, на македонскиот интернет простор постои од 1-ви декември 2011-та година,...