Tag : intv

Музика на кирилица

Предновогодишно, Милица Кузмановска и Наум Петрески со дуетска новогодишна песна (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од прва рака, на далеку познатите и барани професионалци...
Музика на кирилица

Музичкото тв шоу “ИмаТ немаТ”од оваа недела на ТВ Сонце наместо на Алфа

Muzika24
“Македонска музика, хумор, забава се нешта кои недостасуваат на македонските ТВ канали“, велат од ИНтв,...
Во прв ред

На 7-ми и 8-ми август во Охрид ќе се оддржи првиот Фестивал за изворни песни

Muzika24
Оровник , Охрид годинава за прв пат ќе биде домаќин на првиот Фестивал за стари...
Во прв ред

И оваа година најдобрите фолк изведувачи на фолк фестивалот “Спасовден” (Фото)

Muzika24
Традиционално по трети пат годинава ќе се одржи фолк фестивалот “Спасовден”, фестивал на народни препеани...