Tag : irena spirovska

Фестивали

Наместо досегашната Каролина Петковска, нов домаќин на фолк вечерта на “Охрид Фест” ќе биде Ирена Спировска

Muzika24
Во годината на јубилејното издание на “Охрид Фест” кога организаторите најавија голем број на познати...
Музика на кирилица

Јоце Панов со нова професија, се вработил како професор по музика

Muzika24
Кризата на естрадата по сè изгледа се продлабочува со коронавирусот, па многумина од пејачите не...
Музика на кирилица

Познатите се простуваат од Драган Вучиќ (Фото)

Filip
Бројни познати личности се простуваат од македонскиот музичар и тв-водител Драган Вучиќ, кој почина утрово...
Музика на кирилица

Зоран Џорлев и Ирена Спировска домаќини на нов музички проект на ТВ Алфа (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, Зоран Џорлев и Ирена Спировска се новите водители на...
Фестивали

20-то јубилејно издание на “Роса Фолк Фест” во знакот на лауреатите за животно дело (Фото)

Muzika24
Во преполната сала на Македонската опера и балет, вчера вечер се одржа 20-то јубилејно издание...