Tag : ismail lumanovski

Во прв ред

Целовечерен концерт на Дуке Бојаџиев, Крсте Роџевски и Исмаил Лумановски во Македонска филхармонија

Muzika24
Голем концерт на нашите вонсериски музичари со долгогодишна кариера на интернационалната сцена, Дуке Бојаџиев, Крсте...
Во прв ред

Закажан 5-ти и последен концерт на Каролина, Дуке и Исмаил за 2022 г.

Filip
Како што велат од Авалон продукција, поради екстремно брзото распродавање на првите 4 концерти, како...
Во прв ред

Предновогодишно, Каролина Гочева со голем концерт во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што не известуваат нашите соработници и пријатели од Авалон Продукција, предновогодишно, како за последен...
Музика на кирилица

Нов албум на Каролина заедно со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски (Видео)

Filip
Конечно, после бројни заеднички настапи и соработки, Каролина сними албум во соработка со Дуке Бојаџиев...