Tag : ivan jordanov

Фестивали

Градоначалникот Иван Јорданов заедно со Пајак и Лара официјално го креваат фестивалското знаме за старт на 38-то макфестовско издание

Muzika24
Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов и минатогодишните учесници, Пајак и Лара ќе го кренат...
Фестивали

Исполнет со квалитетна македонска музика и музички ѕвезди традиционално и годинава „Макфест“ во средината на месец октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ – Штип, денес, 12-ти октомври со почеток во 12 часот...
Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...
Фестивали

Општина Штип распиша конкурс за нови композиции за “Макфест 2023”, дали и годинава новинарите ќе бидат игнорирани?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, веќе е објавен конкурсот за нови композиции за 38-то...
Во прв ред

Тони Цетински и Јелена Розга се главните ѕвезди на „Пастрмалијада 2022“ (Фото)

Filip
По две година пауза, оваа година ќе се одржи познатата „Пастрамајлијада“ во Штип. 14-то издание...