Tag : ivan jovanov

Имам нешто да те прашам

Иван Јованов – Либеро Бенд: 2023-та можам да ја ставам во фолдерот “успешни години” (Фото+Видео)

Muzika24
Тој и неговиот бенд се најбарани во Македонија. Велат нивните забави се неповторливи и незаборавни....
Музика на кирилица

Иван Јованов одговори на шпекулациите: Не направив ништо од одмазда, детето е направено со многу љубов (Видео)

muzika 24
Иван Јованов, пејачот од „Либеро бенд“, ќе стане татко е вест која ја шокираше јавноста....
Магазин

Иван Јованов – Либеро: Во животот не сум се скарал ни со најголемите душмани (Видео)

Muzika24
Велигденското издание на „Нешто конкретно” го одбележаа тројца музичари и еден спортист, а зборуваа на...
Музика на кирилица

Неофицијално: Итна помош во семејството на Гиговска?

Muzika24
Една од топ темите во Македонија периодов беше обелоденувањето на пејачката Антониа Гиговска дека е...
Премиера

Младата Марија Спасовска со видео спот ја промовираше најновата песна “Венера” (Видео)

Muzika24
Неодамна Марија Спасовска, една од помладите изведувачи на македонската музичка сцена, со видео спот ја...
Музика на кирилица

Иван Јованов од „Либеро бенд“ го извади својот Џокер – отвора своја продукција и го претставува најконтроверзниот артист што Македонија некогаш го имала

muzika 24
Во ова време – невреме, ретки се изведувачите кои работат, се трудат и вложуваат во...