Tag : ivan kukic

Музика на кирилица

Единствениот балкански виртуоз на гитара Влатко Стефановски и триото V3 ќе настапат на третото издание на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ во каменоломот Монтракер во Врсар (Фото)

Muzika24
На третата вечер на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ на 26-ти август, во 21...
Премиера

Иван Кукиќ, басистот во триото на Влатко Стефановски, сними соло сингл (Видео)

Muzika24
Текстописецот и мултиинструменталист, феноменалниот Иван Кукиќ го објави својот деби сингл „Balada o jednoj ljubavi“...
Covers

Позната турска пејачка со одлична изведба на македонската народна песна “Елено ќерко” (Видео)

Muzika24
Деновиве беше промовирана нова верзија на песната “Елено ќерко’’ која ја изведува турската пејачка Gül...