Tag : ivan naumovski

Во прв ред

“Песни од патувања“ – концерт на бас-баритонот Иван Наумовски со дела од светски и македонски автори

Muzika24
Вечерва во Музејот на македонска борба, со почеток во 20 часот, ќе се реализира концертен...