Tag : ivan radenov

Магазин

Првиот македонски идол – Иван Раденов имаше итна операција (Фото)

Muzika24
Иван Раденов – првиот македонски идол деновиве имаше итна операција во Општата болница “8-ми септември”...
Музика на кирилица

Познатиот македонски идол Иван Раденов наскоро со нови песни

Muzika24
Веројатно се сеќавате на нашиот прв и засега единствен македонски идол Иван Радонов. Тој по...
Музика на кирилица

Празник за Штип – Анализа на Фестивалот за забавни мелодии “Макфест 2012” (Фото)

Muzika24
Помина можеби и најголемиот музички настан во Штип, градот под Исарот. Се одржа 27-то издание...
Музика на кирилица

Македонскиот идол Иван Раденов ги забавува Белграѓани

Muzika24
Гевгеличанецот Иван Раденов, момчето што во 2010-та година беше избран за првиот “Македонски идол”, жари...