Tag : izbor za pesna na evrovizija

Фестивали

РТС го објави конечниот список: 36 артисти во трка за српски претставник на Евровизија

Filip
По рекордниот број композиции кои беа пријавени на овогодинешниот избор за песна на Евровизија, српската...
Балканленд

Тијана Богичевиќ ќе ја претставува Србија на Евровизија

Filip
Српската поп пејачка Тијана Богичевиќ ќе биде српска претставничка на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија,...
Музика на кирилица

По седуммесечна пауза Мартин Мила се враќа на музичката сцена

Muzika24
Да, токму така, по седуммесечна пауза и апстиненција од музиката и музичката сцена, познатиот музичар...
Музика на кирилица

Овогодишни евровизиски претставници на Македонија се Есма и Влатко Лозаноски – Лозано

Muzika24
Есма Реџепова и Влатко Лозаноски – Лозано ќе ја претставуваат Македонија на претстојното 58-мо издание...