Tag : izbor za pesna za evrovizija

Фестивали

Ексклузивно: Тијана Дапчевиќ влегува во трката за српски преставник на Евровизија

Filip
Српската национална телевизија (РТС) пред неполна недела го откри списокот на изведувачи кои се натпреваруваат...
Музика на кирилица

МРТВ одлучи: Калиопи ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Muzika24
Калиопи ќе ја претставува нашата земја следната година на Изборот за песна за Евровизија. Македонската радио-телевизија...