Tag : izbor

Балканленд

Емина доби 300 илјади евра за да биде во жирито на познато турско модно шоу (Фото)

Filip
Пејачката Емина Јаховиќ има нов ангажман во Турција, за што инкасирала неверојатни 300.000 евра, пишуваат...
Фестивали

Странските фанови избираат најдобра евровизиска песна од државите од поранешна Југославија, еве која убедливо води

muzika 24
Wiwiblogs, најпознатиот сајт кој се занимава со Евровизија, објави анкета во која странските фанови на...
Фестивали

Евровизија и оваа година нема да се одржи во вообичаената атмосфера (Фото)

Filip
Европската радиодифузна унија заедно со организаторите од Холандија соопштија дека првото од четирите сценарија за...